Wróć

NOX

NOX to otwarte w 2019 roku centrum medyczne w Olsztynie, wyspecjalizowane w diagnostyce obrazowej schorzeń stomatologicznych i laryngologicznych z wykorzystaniem najnowszych technologii.

rok: 2019
design: Monika Olszewska, Małgorzata Ostaszewska, Przemek Ostaszewski
projekt wnętrz: LBWA
zdjęcia wnętrz i personelu: Robert Korybut-Daszkiewicz
strona NOX on-line
wdrożenie strony www: Owls Department

Naszym zadaniem było opracowanie kompleksowego wizerunku placówki. Centrum NOX miało z założenia wyróżniać się nowoczesną elegancją i odbiegać od standardowej estetyki branży medycznej. Identyfikacja powstawała równolegle z projektem wnętrza, tworzonym przez pracownię LBWA. Dzięki temu mieliśmy szansę na uzyskanie maksymalnej spójności wizerunku.

Zaprojektowaliśmy lekki typograficzny logotyp z detalem w literze X. Zbudowaliśmy w ten sposób subtelne nawiązanie do światła – technologii, na której opiera się współczesna diagnostyka obrazowa i która zainspirowała klienta do nadania klinice nazwy („NOX” po łacinie oznacza noc). Sens nazwy odnalazł się także w zabawie światłami międzyznakowymi i międzyliniowymi, które akcentujemy w całej identyfikacji. Logo funkcjonuje w małej i dużej skali, jako szyld, tłoczenie na papierze, haft, grawerunek w kamieniu.